Mądre zabawki dla dwulatka

Mądra zabawka dla 2-latka? Jak ją wybrać?

Wybór odpowiedniej mądrej zabawki rozwojowej dla 2-letniego dziecka może być trudnym zadaniem. Są w wieku, w którym nie tylko uczą się bawić zabawkami, ale także poznają swoje otoczenie. Mądre zabawki dla dwulatka powinny być bezpieczne, edukacyjne, stymulujące i angażujące. 

Należy pamiętać, że rozwój każdego dwulatka może przebiegać zupełnie inaczej, a jego zainteresowania mogą się zmieniać praktycznie z dnia na dzień. Zabawki to dla dzieci świetny sposób na naukę i rozwój.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zabawek, ale określenie, które z nich są najlepsze dla Twojego dziecka, może być trudne dlatego przygotowaliśmy ten ranking mądrych zabawek dla dwulatków.

Najlepszym sposobem na wybór zabawki jest zastanowienie się, co lubi i czym się interesuje dziecko. Jeśli lubi samochody, to podaruj mu coś z samochodami, a jeśli lubi zwierzęta, to daj mu coś związanego ze zwierzętami

Mądre zabawki ?

Mądre zabawki, czy też zabawki rozwojowe dla dwulatków to te, które zachęcają je do korzystania z wyobraźni i kreatywności, Rozwijają je poprzez zabawkę pomagając w nauce, odkrywaniu i rozwoju. Świetne są również zabawki, które pozwalają im rozwijać zdolności motoryczne i koordynację. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele trendów w mądrych zabawkach dla dzieci w wieku 2 lat. Tutaj są niektóre z nich:

  • Zabawki, które zachęcają dzieci do odkrywania swojej kreatywności
  • Zabawki promujące aktywność fizyczną
  • Zabawki, które uczą dzieci o STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka)

Najlepsze mądre zabawki dla 2 latki /a – ranking

1. Tablica dla dzieci stojąca

Tablica dla dzieci to świetny sposób na pobudzenie kreatywności u Twojego dziecka. Może służyć do rysowania, malowania, a nawet pisania. Pomoże im to rozwinąć swoje umiejętności i cieszyć się procesem tworzenia czegoś od podstaw.

Najlepszą rzeczą w nich  jest to, że są przenośne i mogą być używane w dowolnym miejscu. Są również bardzo trwałe, co oznacza, że przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć przez lata.

Tablica dziecięca stojąca dwustronna (kredowo/magnetyczna) już od 255 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

2. Klocki lego Duplo

Lego Duplo to seria klocków Lego, które są duże i masywne i specjalnie zaprojektowane dla małych dłoni. Oznacza to, że małym dzieciom łatwiej jest budować z nimi bez popełniania błędów i bez frustracji. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Klocki Lego Duplo wykonane są z wytrzymałego tworzywa, które można prać i łatwo wyczyścić w przeciwieństwie do klasycznych klocków Lego. 

Pierwsze klocki Pociąg z cyferkami Lego Duplo już od 62 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

Klocki Lego Duplo Gospodarstwo Rolne już od 209 zł z darmową wysyłką
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

3. Klocki drewniane

Drewniane klocki to jedna z najlepszych zabawek dla dzieci. Zapewniają praktyczny sposób poznania kształtów, kolorów i wzorów. Bloki można łączyć, tworząc wszelkiego rodzaju konstrukcje, w tym budynki i mosty. Mogą być również używane do tworzenia pięknej sztuki!

Zestaw drewnianych klocków budowlanych już od 71 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

4. Kuchnia drewniana dla dzieci

Drewniana kuchnia to zabawka, którą dzieci mogą wykorzystać do zabawy na wiele różnych sposobów ale głównym z nich to zabawa w dom. Kuchnie drewniane są świetne, ponieważ są trwałe i posłużą na lata. Zwykle są wykonane z drewna, ale niektóre ich elementy mogą być wykonane z metalu, plastiku. Najlepsze kuchnie drewniane dla dzieci są dostępne w wielu różnych stylach i rozmiarach, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziecięca Drewniana Kuchnia już od 326 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

5. Mata wodna do malowania

Mata wodna do malowania, to idealny sposób na wprowadzenie dzieci w wieku 2 lat w świat nie tylko artyzmu ale również nauki. Dzięki zastosowanym dodatkom świetnie łączy zabawę z nauką a to wszystko w intrygującej interaktywnej formie.

Mata do rysowania wodą 120 x 90 cm już od 155 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu<<<

6. Klocki jeżyki

Klocki Jeżyki to zabawka konstrukcyjna składająca się z małych klocków o różnych kształtach i kolorach. Bloki są zwykle używane do budowania obiektów 3D. Zabawki konstrukcyjne, takie jak klocki z jeżami, mogą pomóc dzieciom rozwinąć inteligencję przestrzenną, gdy uczą się rozpoznawać kształty i kolory.

Klocki “Jeżyki” 80 sztuk już od 76 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu
<<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

7. Tablet zabawka

Zabawka typu tablet to rodzaj interaktywnego tabletu zaprojektowanego specjalnie dla dzieci. Może być używany jako narzędzie do nauki lub po prostu jako zabawka, którą dziecko może bawić się, siedząc obok rodzica.

Tablet interaktywny do nauki języka angielskiego już od 139 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

8. Labirynt magnetyczny

Labirynt magnetyczny to wciągająca gra logiczna, która wymaga od dzieci jednoczesnego używania mózgu i rąk. Celem gry jest prowadzenie metalowych kulek przez labirynt, obracając je za pomocą magnesu, tak aby nie spadły z planszy ani nie zderzyły się ze sobą.

Gra magnetyczna Haba już od 79 zł z darmową dostawą!
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

Polecane tanie zabawki rozwojowe dla dwulatka

Nie wszystkie zabawki muszą być drogie, sprawdź specjalnie przygotowane przez nas propozycję tanich zabawek rozwojowych dla 2 letniego chłopca i dziewczynki. Wszystkie je wraz z darmową dostawą zamówisz pod linkiem poniżej 50 zł !

1. Tablica do malowania światłem

Tablica do malowania światłem to zabawka która pobudza kreatywność i wyobraźnie dziecka. Jest jak puste płótno, które czeka na wypełnienie, a efekty zabawy są bardzo zjawiskowe!

Magiczną Tablica do rysowania światłem z dodatkami w rozmiarze A4/A5 BONNYCO już od 39 zł z darmową dostawą >>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

Sprawdź także: Madej Tablica 2w1 sucho ścieralna

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

2. Puzzle dla 2 latka

Puzzle to gra, w której gracz musi ułożyć obrazek, dopasowując do siebie elementy pocięte na kształty. Puzzle dla 2-latka mogą być wykonane z drewna, tektury lub plastiku i zazwyczaj mają duże, łatwe do złożenia elementy.

Puzzle Zwierzątka na Wsi Puzzle 4 w 1 Trefl już od 14 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

Puzzle drewniane 6 sztuk zwierzątka wodne już od 47 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

3. Kolorowanki wodne

Książki do kolorowania wodą to świetny sposób na wprowadzenie dzieci w sztukę malowania. Najlepsze wodne kolorowanki dla dzieci to te, które mają różnorodne kolory i wzory. Niektóre są również wyposażone w naklejki i szablony, które zwiększają kreatywność.

 Kolorowanka wodna: gospodarstwo rolne Melissa & Doug już od 20 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

4. Układanki drewniane

Układanki to świetny sposób na rozrywkę i zaangażowanie dzieci na wiele godzin. Drewniane układanki oferują dziecku wiele korzyści, takich jak rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów i koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Układanka drewniana 9 elementów / 6 wzorów już od 53 zł z darmową dostawą
>>> Sprawdź Aktualną Cenę Produktu <<<

>>> Sprawdź Cenę Produktu <<<

Zabawki edukacyjne STEM jak zachęcić dzieci do zabawy ?

Oto kilka wskazówek i sugestii dla rodziców, jak używać zabawek STEM, aby wprowadzić koncepcje i umiejętności STEM u swoich 2-letnich dzieci:

Zachęcaj do eksperymentowania: Czas zabawy mądrymi zabawkami powinien polegać na eksperymentowaniu i eksploracji. Zachęcaj swoje dziecko do wypróbowania różnych rodzajów edukacyjnych zabawek, eksperymentowania z różnymi sposobami ich użycia i zobacz, co się stanie. Pomaga to dzieciom rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i ciekawość.

Zachęcaj do rozwiązywania problemów: Zabawki STEM często wymagają od dzieci rozwiązywania problemów w celu wykonania zadania lub zbudowania czegoś. Zachęcaj dziecko do krytycznego i kreatywnego myślenia podczas korzystania z mądrych zabawek, a w razie potrzeby oferuj wskazówki i wsparcie.

Niech zabawa będzie wspólna: Dziecko czuje się bardziej docenione, gdy cała rodzina jest zaangażowana w zabawę mądrymi zabawkami. Zaproś dziecko, aby pokazało Ci, co zbudowało lub wyjaśniło, jak coś działa.

Nie spiesz się: Unikaj pośpiechu w czasie zabawy STEM. Pozwól dwulatkowi się nie spieszyć i cieszyć procesem. Pamiętaj, że efekt końcowy nie jest tak ważny, jak doświadczenie uczenia się i tworzenia czegoś nowego.

Pokaż ich pracę: Pokaż projekty jakie wykonał Twój dwulatek w widocznym miejscu, takim jak lodówka lub specjalna tablica ogłoszeń. Pomoże to zwiększyć ich jego pewność siebie i dumę odczuwaną z wykonanej pracy.

Zrób to w sposób praktyczny: Mądre zabawki dla dwulatka są często praktyczne i interaktywne, więc upewnij się, że Twoje dziecko jest aktywnie zaangażowane w zabawkę. Zachęcaj je do dotykania, budowania i eksperymentowania w jak największym stopniu.

Zachowaj prostotę: Pamiętaj, że 2-latki wciąż się uczą i rozwijają, więc ważne jest, aby zacząć od prostych mądrych zabawek aby rozpocząć stymulację dziecka. Złożone zabawki mogą być zbyt trudne do zrozumienia i mogą zniechęcić dziecko do dalszego poznawania koncepcji STEM.

Mądre zabawki dla dwulatki i dwulatka – opinia eksperta

Gdy Twój maluch skończy 2 lata, najprawdopodobniej coraz bardziej ekscytuje się sortowaniem kolorów i kształtów, a przede wszystkim zabawą w udawanie. “To ogromny skok w ich umiejętnościach myślenia!” – mówi Rebecca Parlakian, ekspert ds. rodzicielstwa z organizacji Zero to Three, która skupia się na rozwoju dzieci w pierwszych latach życia.

“W miarę jak dzieci odkrywają, że same są osobami posiadającymi własne myśli i uczucia, uczą się również, że inni też mają własne myśli i uczucia. Zabawa w udawanie daje dzieciom możliwość przyjęcia tych różnych perspektyw”.

Zazwyczaj rodzice jako pierwszą zabawę w udawanie widzą “zabawę w dom”, ponieważ dzieci znają ją najlepiej, ale tak naprawdę dzieci odgrywają każdy znany scenariusz – jak wtedy, gdy moja córka podniosła zabawkowy telefon i powiedziała: “Ciii, mam rozmowę konferencyjną””. Parlakian mówi, że zabawki, które zachęcają do zabawy w udawanie, to między innymi zabawkowe elementy kuchenne, lalki i wózki lub pojazdy z dużymi figurkami, które można zmieścić w środku.

Ponadto zaleca poszukiwanie zabawek, które zachęcają do rozwiązywania problemów, takich jak drewniane klocki, zabawki do budowania i układanki. Dobre są również zabawki i gry, które umożliwiają zabawę bez ograniczeń i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów.